Rubriky
Aktuality

Maringotka na tábořiště

Jak asi víte, snažíme se od minulého roku budovat nové tábořiště nedaleko vsi Podolí nad Bobrůvkou. Toto tábořiště jsme pořídili i díky Vaší podpoře, které si velmi vážíme. V minulém roce jsme zahájili práce a během nich se nám bohužel nepodařilo obnovit pramen, který dle pamětníků vyvěral v blízkosti louky ještě před patnácti lety. Letos na tábořišti plánujeme vybudovat studnu a chceme pořídit maringotku, kterou budeme využívat jako sklad a kuchyni. Tyto dva větší investiční náklady jsou posledním krokem k tomu, abychom tábořiště mohli začít plně využívat. Na studnu máme ušetřeno, část maringotky jsme schopni také splatit, ale chybí nám ještě přibližně polovina financí na tento nově rekonstruovaný obytný přívěs. Jsme moc rádi, že narozdíl od jiných středisek netrpíme nedostatkem kluboven ani nemáme výrazné nedostatky vedoucích. Tlačí nás ale to, že se s pořádáním táborů a akcí nevejdeme do dvou měsíců na stávajícím tábořišti.  Aktuálně se nám naskytla mimořádná nabídka na zakoupení velmi kvalitní velké maringotky za přijatelnou cenu.

Pokud máte možnost, prosíme o přispění (třeba jen malou částkou) na tuto netradiční táborovou stavbu, kterou lze využít i jako ubytovací prostor pro brigády v prvních letech budování vlastního tábořiště. Více informací a možnost přispět najdete v následujícím odkazu:

https://www.darujme.cz/projekt/1201563

Za vedení střediska předem děkujeme Eva Štěpánková (Ninien), Česlav Ulrich (Češa), Václav Šicha (Gandalf) a Jiří Libus (Chem)